חפש

בעלי שליטה וביטוח אובדן כושר עבודה – נקודות למחשבה

זהו מאמר מידע בנושא אובדן כושר עבודה מורחב שנכתב על ידי טד בר, MBA, סוכן ביטוח בכיר.

 

(למידע נוסף על ביטוח אובדן כושר עבודה לחץ - אובדן כושר עבודה).

 

בעלי שליטה בחברות הינם יצורים אנדרוגינים מבחינת מס הכנסה מכך שהם שכירים המקבלים תלוש שכר מהחברה המעסיקה אותם ובנוסף יש להם גם תיק כנישום יחיד במס הכנסה ומכך שמחויבים בדיווח כפול.

שכרם של רוב בעלי השליטה בעיקר בעסקים קטנים ובינוניים נגזר משיקולי מס ולכן לא מפליא שרוב בעלי השליטה בחברות אלו מושך שכר של כ-15000 שʺח שהוא גבול תקרת השכר בין מדרגות 20-30%.
 
מבחינת התפלגות שכר מנהלים בעלי שליטה בשנים 2002-2011 בחברות ציבוריות עולה כי חלה ירידה דרסטית במשקל השכר בתגמול הכולל המועבר לבעל השליטה מ-73% ב-2003 ל-36% ב-2011. יתרת התגמול הינה בונוסים, דיווידנדים ואופציות.
 
באותו מחקר שנעשה על ידי הרשות לניירות ערך הייתה אבחנה בין 50 החברות הנסחרות הגדולות ביותר בהן שכר ממוצע לבעל שליטה עמד על כ-7,000,000 שʺח לבין 50 החברות הנסחרות הקטנות שם עמד השכר הממוצע על כ-470,000 שʺח.
 
בחברות פרטיות שאינן נסחרות הפערים מצומצמים יותר שכן ישנה מסה של עסקים בינוניים וקטנים המתופעלת כחברות בעʺמ משיקולי מס ובה הופך אותו עצמאי לבעל שליטה ומושך שכר לפי הנחיית רואה החשבון בהתאם לשיקולי מס שכן בדרך כלל כדאי לשלם מס מופחת על דיווידנד.
 
עובדה נוספת הידועה בהקשר לבעלי שליטה הינה שהם חיים על הוצאות, כלומר כחלק מההטבות על היותם בעלי העסק יבצעו כל פעולה שתיטיב עם מצבם כולל תשלומי שכר לקרובים (בחברות פרטיות).
 
ומה כל זה קשור לביטוח אובדן כושר עבודה?

להמשך... - לחץ כאן ◄

 

על טד בר - מומחה בתביעות אובדן כושר עבודה

טאודור בר הוא אחד המומחים הגדולים בארץ בתחום הביטוחים הרפואיים והפיננסיים. מאז 1983 טד בר הוא יועץ בתחום הביטוח לחברות ענק וללקוחות פרטיים. טד בר הוא בעל תואר שני במנהל עסקים ומחבר של עשרות מאמרים ואף ספר שהפך לשם דבר בתחום הביטוח. קרא עוד על טד בר.

 

קבל ייעוץ חינם לביטוח אובדן כושר עבודה

מלא את הפרטים ולחץ 'אני מעוניין. חיזרו אליי!'

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'בעלי שליטה וביטוח אובדן כושר עבודה – נקודות למחשבה שתף עם החברים בטוויטר את 'בעלי שליטה וביטוח אובדן כושר עבודה – נקודות למחשבה