חפש

נקודה לבדיקה בנוגע לכיסוי אובדן כושר עבודה לעובדים

ישנם מקצועות הדורשים תוספת סיכון. ברור שחשמלאי הינו מקצוע חשוף יותר לסכנה מפקיד בנק לכן מבקשות חברות הביטוח תוספות סיכון לביטוח אובדן כושר עבודה.

 

הפרמיה לכיסוי אובדן כושר עבודה נקבעת לפי גיל כניסה ומקצוע. ככל שהמבוטח מבוגר יותר ועובד במקצוע מסוכן יותר הפרמיה תעלה.

 

לעובדים באתרי בניה כולל מפקחים הנמצאים בפועל בשטח ישנה תוספת מקצועית שיכולה לנוע בין 50-150%.

 

לחשמלאים ישנה תוספת מקצועית של 100%.

 

הבעיה הינה שברגע בו המעסיק משלם 2.5% משכר הרי שבפועל יירכש סכום ביטוח נמוך הרבה יותר מ-75% משכר וזאת גם מפאת העובדה שחלק מאותה פרמיה המופנית לרכישת אובדן כושר רוכשת גם כיסוי לשחרור מתשלום פרמיה למקרה אובדן כושר. להבהרה כיסוי שחרור מתשלום פרמיה מביא לכך שבמקרה תביעת ביטוח בגין אובדן כושר לא ישלם המבוטח את הפרמיה גם עבור ערכי החיסכון שימשיך להיצבר כאילו שולמה מלוא הפרמיה.

 

במידה וכל העובדים בחברה אחת מבוטחים באותה חברת ביטוח ניתן לקבל אישור מקדמי לשלב מפעלי כלומר אובדן כושר עבודה בתשלום אחיד לכל העובדים באותה החברה בעלות מופחתת ללא תוספות סיכון. כמובן שהסכם שכזה תלוי במספר העובדים ובהפניית התשלום הפנסיוני לאותה חברת ביטוח.

 

במידה ויש סוכן המרכז הפעילות הביטוחית הייתי מציע לקיים את הבדיקות הבאות:

• מהם סכומי הביטוח בפועל בהם מבוטחים העובדים

• מהם תוספות הסיכון בפוליסות אובדן כושר עבודה

• מהי הגדרת המקצוע לכל אחד מהעובדים - חשוב להבין כי הגדרה לא נכונה של המקצוע יכולה להביא להתנערות חברת הביטוח מחבותה לעת תביעה

• מהם תשלומי הפרמיה לכיסוי אובדן כושר עבודה ושחרור מתשלום פרמיה

 

רק בריאות

 

WWW.TED.CO.ILטד בר

 

משרד 035490117 נייד 0505202060


אודות טד בר

טד בר החל את דרכו בתחום הביטוח בשנת 1983. לטד בר יש תואר שני במנהל עסקים והוא מתמחה בייעוץ פיננסי ובביטוחים רפואיים וסיעודיים. טד בר הוא מחברם של מאמרים רבים ואף כתב את הספר "ביטוח סיעודי בישראל". עם ניסיון נרחב ומעמיק עם חברות, מפעלים, גופים עצמאיים, גופים ציבוריים ולקוחות פרטיים טד בר יוכל לסייע גם לך בתחום הביטוחי והפיננסי. למד עוד אודות טד בר.

 

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא את הפרטים ולחץ 'אני מעוניין. חיזרו אליי!'

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'נקודה לבדיקה בנוגע לכיסוי אובדן כושר עבודה לעובדים שתף עם החברים בטוויטר את 'נקודה לבדיקה בנוגע לכיסוי אובדן כושר עבודה לעובדים