חפש

פרק שנילמי מיועד הספר

מטרתו העיקרית של ספר זה לשמש מורה נבוכים בסבך החוקים, התקנות, הביטוחים, הזכויות, הטפסים והגורמים המטפלים בתחום הטיפול הסיעודי.

 

הספר הזה מיועד גם לאותם אנשים החווים את הנסיון המר של בן משפחה סיעודי או רואים את האפשרות הזו מעבר לפינה, וגם לאותם אנשים המבינים את חשיבות הכיסוי הביטוחי למקרה סיעוד ומעוניינים לרכוש פוליסה סיעודית שתתאים לצורכיהם. כיצד לבחור, למי לפנות, מה היתרונות והחסרונות בכל חלופה מוצעת, והאם אפשר להימנע ככל האפשר מטעויות העלולות לעלות ביוקר רב.

 

המטרה בספר זה היא להתייחס בפשטות ובבהירות למכלול הנושאים הקשורים הן בעריכת פוליסה סיעודית חדשה והן בטיפול ותביעה בפוליסה סיעודית קיימת.

 

מניסיון ממושך בתביעות סיעודיות יש באפשרותי להעיד כי המצב הסיעודי הנו מצב משברי קשה. ברוב התביעות בהן טיפלתי פגשתי לראשונה את ילדי המבוטחים שביקשו בשלב הראשון לקבל מידע: מה עושים? למי פונים? אילו טפסים ממלאים? ממי רשאים לתבוע עזרה? על איזה סכום מבוטחים הוריהם? מהי העלות בפועל של טיפול סיעודי? האם יוכלו להמשיך בטיפול סיעודי ביתי, או האם יאלצו להעביר את ההורה למוסד סיעודי? לאילו רופאים לפנות? לאילו מטפלים? האם יאלצו להחליף מקום מגורים? מה בנוגע למוסדות הסיעודיים? האם יש מוסדות המתמחים בבעיות הוריהם? (דמנציה, אלצהיימר, סכרת, פצעי לחץ), האם ניתן להעביר את ההורה הבריא לדיור מוגן ואת ההורה הסיעודי למחלקה סיעודית באותו בית דיור מוגן? מהי העלות הכרוכה בכך? כיצד לטפל בהעסקתו של עובד זר? ועוד.

 

אני נאלץ להסביר לעתים לילדים של חולים סיעודיים כי עליהם להשלים תשלום נוסף למימון טיפול סיעודי הולם להוריהם. סוגיה זו אינה פשוטה כלל, ורצוי להתמודד עמה לפני קרות המקרה הסיעודי.

 

הסיפור הקצר דלהלן אירע במשרדי והוא ממחיש את חשיבות התכנון מראש בסוגיית הביטוח הסיעודי וזאת בכדי שאבות לא יפלו נטל על בניהם וכדי שהעלות הגבוהה הכרוכה בטיפול סיעודי לא תיפול כמעמסה על משפחה שלמה. ומכאן לסיפור...

להמשך... - לחץ כאן ◄


אודות טד בר

טד בר החל את דרכו בתחום הביטוח בשנת 1983. לטד בר יש תואר שני במנהל עסקים והוא מתמחה בייעוץ פיננסי ובביטוחים רפואיים וסיעודיים. טד בר הוא מחברם של מאמרים רבים ואף כתב את הספר "ביטוח סיעודי בישראל". עם ניסיון נרחב ומעמיק עם חברות, מפעלים, גופים עצמאיים, גופים ציבוריים ולקוחות פרטיים טד בר יוכל לסייע גם לך בתחום הביטוחי והפיננסי. למד עוד אודות טד בר.

 

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא את הפרטים ולחץ 'אני מעוניין. חיזרו אליי!'

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'למי מיועד הספר  ביטוח סיעודי בישראל שתף עם החברים בטוויטר את 'למי מיועד הספר  ביטוח סיעודי בישראל