חפש

פרק ראשון: מבוא

בספטמבר 1997 שימשתי כהורה מלווה לכיתה של בני, לסיור במכוורת דבש במושב מולדת. לקוח ותיק שלי, עו"ד שמעון לביא, התקשר אליי בעיצומו של הסבר על רדיית הדבש.

 

"אני מייצג קבוצה של יוצאי מערכת הביטחון ברמת השרון", אמר שמעון, "והם מתכננים להקים בית דיור מוגן ברחוב הנצח ברמת השרון. יו"ר העמותה החליט שלא יהיה חבר בעמותה ללא ביטוח סיעודי, וכאן אתה נכנס לתמונה".

 

ופתאום באותו הרגע יצאו דבורים רבים מפתח קטן והקיפו את הילדים המבוהלים.

 

"רק רגע", אמרתי לשמעון, "יש לי כאן עסק עם דבורים שיכולות גם לעקוץ".

 

שנים רבות לאחר השיחה ההיא הוספתי להשתמש בדימוי זה באסיפת חירום של הנהלת העמותה, בעקבות ניסיונה של חברת הביטוח להעלות את הפרמיות לחברי העמותה המבוטחים בארבע מאות אחוז. אך בל נקדים את המאוחר.

 

העמותה הורכבה ברובה מקצינים בכירים במיל, תושבי נווה מגן, נווה רסקו ונווה רום ברמת השרון. כבר בפגישתנו הראשונה הסתבר לי שכתושב רמת השרון אני מכיר רבים מהנוכחים. כל שיכלו למסור לי בפגישת היכרות ראשונית זו היה שהם מונים כ-400 חברים, בערך בני שבעים, רובם נשואים, אך ביניהם גם אלמנים, ובמיוחד אלמנות רבות והם מאוד מעוניינים בביטוח סיעודי ללא תלות וללא כל קיזוז מהביטוח שיש להם עקב היותם חברי "צוות".

 

"איזה ביטוח אתם רוצים?" שאלתי.

 

"אמרנו לך, ביטוח סיעודי". ענו כמעט במקהלה.

 

"אבל יש כעשרים סוגים שונים של ביטוח סיעודי".

 

ראיתי שהם נעשים חסרי סבלנות. "מצטער", אמרתי, "אין כאן קיצורי דרך, צריך להגדיר בדיוק מה אתם רוצים".

 

סגן היו"ר, יוסקה נמיר, שלימים ניהל עמי ועם חברת "מגדל" את המשא ומתן, טען שזהו תפקידי להציע להם את ההצעה הטובה ביותר.

 

"רק נסו להגדיר לי מה סכום הפיצוי החודשי שהייתם רוצים לבטח ולאיזו תקופה, האם לכל החיים, לשלוש שנים, לחמש שנים או לשמונה שנים, ואולי בכלל כדאי שנבחר באופציה של פוליסה משלימה המתחילה לשלם שלוש שנים לאחר קרות המקרה הסיעודי?"

להמשך... - לחץ כאן ◄


אודות טד בר

טד בר החל את דרכו בתחום הביטוח בשנת 1983. לטד בר יש תואר שני במנהל עסקים והוא מתמחה בייעוץ פיננסי ובביטוחים רפואיים וסיעודיים. טד בר הוא מחברם של מאמרים רבים ואף כתב את הספר "ביטוח סיעודי בישראל". עם ניסיון נרחב ומעמיק עם חברות, מפעלים, גופים עצמאיים, גופים ציבוריים ולקוחות פרטיים טד בר יוכל לסייע גם לך בתחום הביטוחי והפיננסי. למד עוד אודות טד בר.

 

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא את הפרטים ולחץ 'אני מעוניין. חיזרו אליי!'

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מבוא  ביטוח סיעודי בישראל שתף עם החברים בטוויטר את 'מבוא  ביטוח סיעודי בישראל