ביטוח לסובלים ממחלת אנמיה ובני משפחתם

קיימים מקרים רבים בהם חולי אנמיה לא מתקבלים לביטוח בריאות, ביטוח חיים או ביטוח סיעודי.

 

כאשר אדם החולה במחלת אנמיה פונה לחברת ביטוח כדי לקבל ביטוח רפואי, ביטוח בריאות, ביטוח חיים או ביטוח סיעודי, הוא נדרש למלא הצהרת בריאות, בה הוא מפרט שהוא חולה באנמיה ורקע רפואי נוסף לרבות תרופות וטיפולים שהוא מקבל.

 

במקרים רבים נתקלים חולים באנמיה בסירוב מצד חברות הביטוח.

 

גם בני המשפחה של אדם החולה באנמיה נתקלים בקשיים ובסירוב במהלך החיתום הרפואי (זהו הליך קבלת מבוטח בו נבחן מצבו הרפואי על מנת לקבוע את תנאי קבלתו לתוכנית הביטוח אליה ביקש להצטרף) של ביטוחי הבריאות, ביטוחי החיים וביטוחי הסיעוד שלהם.

 

מה זו מחלת אנמיה

הפירוש המילולי של המילה אנמיה הוא "חוסר דם", אולם מה שחסר הוא המוגלובין. המוגלובין הוא החלבון המעניק לדם את צבעו האדום והוא נמצא בכדוריות הדם האדומות. תפקידו להעביר מולקולות של חמצן מהריאות אל רקמות הגוף השונות ולהחזיר לריאות דו־תחמוצת הפחמן שנוצר בהן.

 

למעשה, אנמיה אינה נחשבת מחלה אלא תסמין המתלווה למחלות רבות ומגוונות. לעתים היא בין התסמינים הראשונים של מחלה שהולכת ומתפתחת. על כן כאשר מתגלה אנמיה בבדיקות מעבדה, יש לברר את סיבותיה.

 

אנמיה נגרמת כתוצאה מכך שהגוף מאבד יותר כדוריות דם אדומות מכפי שהוא מייצר. מצב זה עשוי להיגרם עקב פגיעה בייצור הכדוריות או עקב אובדן מהיר שלהן מסיבות שונות כגון: אובדן דם בעקבות ניתוח, פציעה, תרומת דם, דימום סמוי ממערכת העיכול או לתוך הרקמות הרכות, מחסור ברכיבים חיוניים ליצירת כדוריות הדם האדומות: ברזל, ויטמין B12  או חומצה פולית, מחלות שונות ולעתים אף היריון. 

 

אנמיה קלה אינה בהכרח מורגשת. כאשר המצב מחמיר, עשויים להופיע תסמינים כמו עייפות, קוצר נשימה במאמץ ולעתים אף במנוחה, דפיקות לב מואצות וחיוורון.

 

הטיפול ניתן על סמך הגורם לאנמיה.

 

סוכנות הביטוח "אמנות הביטוח" של טד בר, מתמחה בפתרונות ביטוח לחולי אנמיה.

 

אנו עובדים עם חברות ביטוח כגון:

שירביט חברה לביטוח בע"מ

אבנר איגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ

איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ

איילון חברה לביטוח בע"מ

דקלה חברה לביטוח בע"מ

איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ

הכשרה חברה לביטוח בע"מ

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

הראל חברה לביטוח בע"מ

מגדל חברה לביטוח בע"מ

כלל חברה לביטוח בע"מ

מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ

 

חולי אנמיה - קבלו פגישת ייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'אני מעוניין. חיזרו אליי!'

אודות טד בר

טד בר החל את דרכו בתחום הביטוח בשנת 1983. לטד בר יש תואר שני במנהל עסקים והוא מתמחה בייעוץ פיננסי ובביטוחים רפואיים וסיעודיים. טד בר הוא מחברם של מאמרים רבים ואף כתב את הספר "ביטוח סיעודי בישראל". עם ניסיון נרחב ומעמיק עם חברות, מפעלים, גופים עצמאיים, גופים ציבוריים ולקוחות פרטיים טד בר יוכל לסייע גם לך בתחום הביטוחי והפיננסי. למד עוד אודות טד בר.

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'אנמיה שתף עם החברים בטוויטר את 'אנמיה