חפש

האם ניתן לקבל חולי פרקינסון לביטוח חיים?

מזה כמה שנים אנחנו טוענים כי פרקינסון הינה מחלה שאינה מחייבת דחייה אוטומטית לביטוח חיים.

 

פרקינסון הינה מחלה ניוונית הנגרמת מירידה מתמשכת בכימיקל האחראי על תפקוד תקין של מערכת העצבים המרכזית, כימיקל זה הנקרא דופמין גורם בהיעדרו להפרעות מוטוריות, רעד בלתי רצוני, חוסר יציבות, הפרעה בשיווי משקל וחוסר שליטה על תנועות הגפיים ולעיתים גם שרירי הפנים.

 

הבעיה הביטוחית עם חולי פרקינסון הינה שאין כל אפשרות לבטחם בביטוחים המשלמים פיצוי בהיעדר תנועה או עבודה שכן מראש ברור שחולים במחלה זו יוגבלו בתנועתם ושתהיה החרפה במצבם לאורך שנים.

 

הטיפולים הנוכחיים מתרכזים באספקת דופמין למוח, כל התרופות החדשות דוגמת Levodopa מספקות דופמין באופן עקיף למוח ובכך מפחיתות את תופעות הלוואי של המחלה.

 

חברת אינטק פארמה הישראלית הינה מחלוצות תחום זה בעולם וקיבלה אישור פטנט על גלולת האקורדיון שלה שהיא מערכת המקופלת בתוך קפסולה הנפרשת בקיבה ומפרישה תרופה לתקופה ארוכה יותר מאשר תרופות ללא פטנט זה.

 

התרופה קיימת מסוף שנות השמונים של המאה הקודמת כך שנצבר ניסיון קליני רב המורה כי ישנן תגובות חיוביות למרבית תופעות הלוואי של מחלת הפרקינסון.

 

הפן הביטוחי הקשור למחלת הפרקינסון קשור להצהרת הבריאות שחייב כל מבוטח למלא ברצונו להתקבל לביטוח חיים או אובדן כושר עבודה.

 

ביטוח אובדן כושר עבודה הינו כאמור מחוץ לתחום לחולי פרקינסון. אך מה לגבי ביטוח חיים?

 

הבעיה מוחרפת כשיש צורך בביטוח חיים למשכנתא, בנק למשכנתאות אינו מאשר משכנתא אלא עם המצאת כתב שיעבוד לביטוח חיים.

 

התשובה הינה שניתן לקבל חולי פרקינסון לביטוח חיים בלבד וזאת עם מילוי הצהרת בריאות מלאה ודוח נוירולוגי עדכני.

 

כל מקרה נשקל לגופו ועובר להחלטת חתם בכיר בחברת הביטוח.

 

ישנן חברות ביטוח הדוחות על הסף אך חלקן מוכנים להוציא התחייבויות ביטוחיות מבוססות ביטוח חיים גם לבנקים למשכנתאות. חברות הביטוח דורשות ממועמדים לביטוח חולי פרקינסון תוספת סיכון הכפופה למשא ומתן בין מבוטח למבטח ורצוי מאוד שיהיה סוכן ביטוח מתווך לצורך הקמת פוליסה שכזו.

 

רק בריאות,

 

טד בר

 

מלא את הפרטים ולחץ 'אני מעוניין. חיזרו אליי!'

אודות טד בר

טד בר החל את דרכו בתחום הביטוח בשנת 1983. לטד בר יש תואר שני במנהל עסקים והוא מתמחה בייעוץ פיננסי ובביטוחים רפואיים וסיעודיים. טד בר הוא מחברם של מאמרים רבים ואף כתב את הספר "ביטוח סיעודי בישראל". עם ניסיון נרחב ומעמיק עם חברות, מפעלים, גופים עצמאיים, גופים ציבוריים ולקוחות פרטיים טד בר יוכל לסייע גם לך בתחום הביטוחי והפיננסי. למד עוד אודות טד בר.

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'ביטוח חיים לחולי פרקינסון שתף עם החברים בטוויטר את 'ביטוח חיים לחולי פרקינסון