ביטוח לסובלים ממחלת חרדה ובני משפחתם

קיימים מקרים רבים בהם חולי חרדה לא מתקבלים לביטוח בריאות, ביטוח חיים או ביטוח סיעודי.

 

כאשר אדם החולה במחלת חרדה פונה לחברת ביטוח כדי לקבל ביטוח רפואי, ביטוח בריאות, ביטוח חיים או ביטוח סיעודי, הוא נדרש למלא הצהרת בריאות, בה הוא מפרט שהוא חולה בחרדה ורקע רפואי נוסף לרבות תרופות וטיפולים שהוא מקבל.

 

במקרים רבים נתקלים חולים בחרדה בסירוב מצד חברות הביטוח.

 

גם בני המשפחה של אדם החולה בחרדה נתקלים בקשיים ובסירוב במהלך החיתום הרפואי (זהו הליך קבלת מבוטח בו נבחן מצבו הרפואי על מנת לקבוע את תנאי קבלתו לתוכנית הביטוח אליה ביקש להצטרף) של ביטוחי הבריאות, ביטוחי החיים וביטוחי הסיעוד שלהם.

 

מה זו מחלת חרדה

הפרעות חרדה נחשבות הסוג השכיח ביותר של בעיות נפשיות הפוגעות הן במבוגרים והן בילדים. חרדה היא תגובת חירום טבעית של הגוף מפני סכנה.

 

לעתים חרדה היא תגובה מוגזמת למצב מוחשי ולעתים היא יוצרת פחד הגורם להימנעות ממצבים שונים הנתפסים כמאיימים. לעתים רק עצם המחשבה על מצב או עניין הנחשבים מפחידים גורמת חרדה.

 

ישנם מצבי חרדה ספונטניים התוקפים ללא כל אזהרה מוקדמת, וישנם מצבי חרדה הנבנים בהדרגה לקראת מפגש עם מושא החרדה. ישנם מקרים בהם החרדה הופכת להיות תופעה מעיקה וקיצונית שאף פוגעת באיכות החיים.

 

הפרעות חרדה עשויות להתפתח עקב גורמים שונים. לא תמיד ניתן להצביע על סיבה אחת בלבד לבעיה. נהוג לחשוב שחרדה נובעת מגורמים פסיכולוגיים (כמו אישיות), מאירועים שקרו במהלך החיים ומסגנון חיים וגם מגורמים פיזיולוגיים כמו תורשה ותהליכים כימיים במוח.

 

חרדה מלווה גם בביטויים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים. הביטויים הפיזיולוגיים עשויים להיות דפיקות לב מואצות, מתח שרירים, הזעה, יובש בפה, בחילה, שלשול או אי־נוחות בדרכי העיכול, קושי בבליעה וידיים קרות ולחות. הביטויים הפסיכולוגיים של החרדה עשויים להיות עצבנות, שיתוק, ניתוק מהעצמי ואף חשש מפני שיגעון או מוות.

 

סוכנות הביטוח "אמנות הביטוח" של טד בר, מתמחה בפתרונות ביטוח לחולי חרדה.

 

אנו עובדים עם חברות ביטוח כגון: איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ, אבנר איגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ, איילון חברה לביטוח בע"מ, דקלה חברה לביטוח בע"מ, כלל חברה לביטוח בע"מ, הפניקס חברה לביטוח בע"מ, ההכשרה חברה לביטוח בע"מ, ראל חברה לביטוח בע"מ, מגדל חברה לביטוח בע"מ, איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ, מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ, שירביט חברה לביטוח בע"מ

 

 

חולי חרדה - קבלו פגישת ייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'אני מעוניין. חיזרו אליי!'

אודות טד בר

טד בר החל את דרכו בתחום הביטוח בשנת 1983. לטד בר יש תואר שני במנהל עסקים והוא מתמחה בייעוץ פיננסי ובביטוחים רפואיים וסיעודיים. טד בר הוא מחברם של מאמרים רבים ואף כתב את הספר "ביטוח סיעודי בישראל". עם ניסיון נרחב ומעמיק עם חברות, מפעלים, גופים עצמאיים, גופים ציבוריים ולקוחות פרטיים טד בר יוכל לסייע גם לך בתחום הביטוחי והפיננסי. למד עוד אודות טד בר.

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'חרדה שתף עם החברים בטוויטר את 'חרדה