חפש

ביטוח לסובלים ממחלת סכיזופרניה ובני משפחתם

קיימים מקרים רבים בהם חולי סכיזופרניה לא מתקבלים לביטוח בריאות, ביטוח חיים או ביטוח סיעודי.

 

כאשר אדם החולה במחלת סכיזופרניה פונה לחברת ביטוח כדי לקבל ביטוח רפואי, ביטוח בריאות, ביטוח חיים או ביטוח סיעודי, הוא נדרש למלא הצהרת בריאות, בה הוא מפרט שהוא חולה בסכיזופרניה ורקע רפואי נוסף לרבות תרופות וטיפולים שהוא מקבל.

 

במקרים רבים נתקלים חולים בסכיזופרניה בסירוב מצד חברות הביטוח.

 

גם בני המשפחה של אדם החולה בסכיזופרניה נתקלים בקשיים ובסירוב במהלך החיתום הרפואי (זהו הליך קבלת מבוטח בו נבחן מצבו הרפואי על מנת לקבוע את תנאי קבלתו לתוכנית הביטוח אליה ביקש להצטרף) של ביטוחי הבריאות, ביטוחי החיים וביטוחי הסיעוד שלהם.

 

מה זו מחלת סכיזופרניה

סכיזופרניה היא הפרעה נפשית קשה וכרונית הפוגעת ביכולתו של האדם להבין ולפרש את המציאות. סכיזופרניה נמשכת כל החיים וחשוב להדגיש שהיא אינה נחשבת פיצול אישיות.

 

הגורם למחלה אינו ברור. סביר להניח שמדובר בשילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים. במחקרים שונים נמצאו בקרב חולי סכיזופרניה שיבושים שונים בתפקוד ובמבנה המוח.

 

תסמיני המחלה הם: הזיות כמו שמיעת קולות - זוהי אחת ההזיות השכיחות ביותר בעת התלקחות פסיכוטית של סכיזופרניה, מחשבות שווא - למשל, המטופל משוכנע שרודפים אחריו, הזנחה עצמית, התנהגות בלתי מאורגנת, קהות רגשית, הימנעות מקשרים חברתיים, חוסר עניין במה שקורה בסביבה הקרובה והרחוקה וחוסר מוטיבציה.

 

בנוסף, סכיזופרניה מתבטאת בתסמינים קוגניטיביים כמו הפרעות זיכרון, קושי ביכולת להבין מידע וקושי להתרכז.

 

הטיפול במחלה משלב רופא פסיכיאטר, רופא משפחה, עובד סוציאלי, אחיות ולעיתים גם פסיכולוג.

 

סוכנות הביטוח "אמנות הביטוח" של טד בר, מתמחה בפתרונות ביטוח לחולי סכיזופרניה.

 

אנו עובדים עם חברות ביטוח כגון: הפניקס חברה לביטוח בע"מ, אבנר איגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ, איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ, איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ, איילון חברה לביטוח בע"מ, מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ, הכשרה חברה לביטוח בע"מ, הראל חברה לביטוח בע"מ, דקלה חברה לביטוח בע"מ, כלל חברה לביטוח בע"מ, מגדל חברה לביטוח בע"מ, שירביט חברה לביטוח בע"מ

 

 

חולי סכיזופרניה - קבלו פגישת ייעוץ חינם

מלא את הפרטים ולחץ 'אני מעוניין. חיזרו אליי!'

אודות טד בר

טד בר החל את דרכו בתחום הביטוח בשנת 1983. לטד בר יש תואר שני במנהל עסקים והוא מתמחה בייעוץ פיננסי ובביטוחים רפואיים וסיעודיים. טד בר הוא מחברם של מאמרים רבים ואף כתב את הספר "ביטוח סיעודי בישראל". עם ניסיון נרחב ומעמיק עם חברות, מפעלים, גופים עצמאיים, גופים ציבוריים ולקוחות פרטיים טד בר יוכל לסייע גם לך בתחום הביטוחי והפיננסי. למד עוד אודות טד בר.

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'סכיזופרניה שתף עם החברים בטוויטר את 'סכיזופרניה