חפש

אובדן כושר עבודה לעצמאים

עצמאים נהנים לכאורה מחופש בחירה גדול יותר ויכולים להחליט בעצמם על שעות וימי עבודתם אך בפועל, עובדים העצמאים שעות ארוכות יותר וימי החופשה שלהם מקוצרים יותר. 

במקרה של מחלה או תאונה הפגיעה בעובד העצמאי מהותית הרבה יותר מאשר אצל עובד שכיר שכן לעיתים אותו עצמאי הינו עובד יחיד המחזיק את העסק על כתפיו בלבד או שאם מדובר בעסק קטן ובו מספר עובדים תגרום מחלתו של בעל העסק העצמאי להקטנת ההכנסות בעוד תזרים ההוצאות נשאר בעינו.

 

בכדי להתגבר על בעיה כאובה זו ולגדר את הסיכון שבאובדן כושר עבודה לעצמאי נוצרו תכניות ביטוח המותאמות לעצמאים. 


כמה נקודות שחשוב לבדוק לפני רכישת ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאיים

תקופת המתנה – הינה התקופה מיום קרות אירוע בגינו איבד העצמאי יכולתו לעבוד ועד תחילת תשלומי הפיצוי החודשי הנקוב בפוליסה. רצוי שתקופה זו תהיה מינימאלית, פוליסות סטנדרטיות לאובדן כושר עבודה מתחילות לשלם לאחר שלושה חודשים, עבור עצמאי זו תקופה ארוכה מידי, ישנם מקרים בהם במידה ובעל העסק אינו מתפקד שלושה חודשים העסק קורס. ישנן כיום פוליסות בשוק המתחילות תשלום לאחר חודש ואף לאחר 14 יום.

 

הכנסה מבוטחת – ההכנסה המבוטחת חייבת להיות הכנסה בפועל מיגיעה אישית, ניתן לבטח עד 75% מהכנסה ברוטו כממוצע שנה קודמת לעריכת הפוליסה. חשוב להדגיש נקודה זו שכן במקרה תביעה מבקשת חברת הביטוח שני אישורים: האחד אישור רפואי על אי היכולת לעבוד והשני אישור הכנסה מרואה החשבון לתקופה של עד שנתיים לאחור מיום קרות מקרה התביעה.

 

הגדרת המקצוע – חברת הביטוח תתמחר את הפוליסה ותשלם בהתאם להגדרת המקצוע, בא המקצוע מוגדר כמפקח בנייה באתרים, תינתן תוספת סיכון של 100% אך יכוסה כל מקרה או תאונה בכל אתר בנייה. במידה וההגדרה הינה מנהל שיווק לא תהיה כל תוספת אך יהיו פגיעות פיסיות שלא בהכרח ימנעו עבודה.

 

הגדרת אובדן הכושר בפוליסה – ישנם סוגים שונים של אובדן כושר עבודה, לצווארון כחול, צווארון לבן, אובדני כושר המכסים מקרה של 75% שלילת היכולת לעבוד וישנן הגדרות המתחילות לשלם גם למקרה של אובדן כושר עבודה חלקי ואף מ-25%. חשוב לעצמאי לבחור בהגדרה מקפת כמה שיותר

 

שיחרור מתשלום פרמיה – לעיתים נרכש כיסוי אובדן כושר עבודה יחד עם חיסכון או ביטוח חיים ונכות, חשוב לוודא שבמקרה של אובדן כושר עבודה יהיה סעיף בפוליסה המבטיח שחברת הביטוח תמשיך לשלם מלוא הפרמיה המבוטחת כל עוד נמשך מצב של אובדן כושר עבודה.

 

קבל שיחת ייעוץ חינם!

מלא את הפרטים ולחץ 'אני מעוניין. חיזרו אליי!'


אודות טד בר

טד בר החל את דרכו בתחום הביטוח בשנת 1983. לטד בר יש תואר שני במנהל עסקים והוא מתמחה בייעוץ פיננסי ובביטוחים רפואיים וסיעודיים. טד בר הוא מחברם של מאמרים רבים ואף כתב את הספר "ביטוח סיעודי בישראל". עם ניסיון נרחב ומעמיק עם חברות, מפעלים, גופים עצמאיים, גופים ציבוריים ולקוחות פרטיים טד בר יוכל לסייע גם לך בתחום הביטוחי והפיננסי. למד עוד אודות טד בר.

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'אובדן כושר עבודה לעצמאים שתף עם החברים בטוויטר את 'אובדן כושר עבודה לעצמאים