חפש

הצהרת הבריאות

מאת: טד בר, סוכן ביטוח, MBA, מחבר הספר "ביטוח סיעודי בישראל".

 

מעוניין בייעוץ מהימן בנוגע לביטוח סיעודי? מלא פרטיך מימין או התקשר - 03-5490117 כעת.

 

הצהרת הבריאות היא לב החוזה הביטוחי בביטוחי ריסק. יש משפט ידוע בקרב האקטוארים: חיתום קשה - תביעה קלה. כלומר, ככל שהחיתום, קרי, קבלת האדם לביטוח, מדוקדקת יותר, כך מצטמצמות טענות החמרת הביטוח לעת תביעה.

במילוי הצהרת הבריאות אין קיצורי דרך. יש למלא תוך גילוי מלא ונאות של מחלות, ניתוחים ותרופות. על המבוטח למלא את הצהרת הבריאות יחד עם סוכן הביטוח, עליו לוודא כי נתן לסוכן הביטוח את כל המידע גם לדברים לכאורה שוליים ʹשאירעו לפני 20 שנהʹ. חשוב לזכור שככל שרוב התיעוד הרפואי ניתן לחברת הביטוח כך יקשה על חברת הביטוח לטעון לחוסר גילוי נאות בעת חתימת חוזה הביטוח.

בכל הצהרת בריאות יש נספח הנקרא טופס ויתור סודיות רפואית. לרוב משתמשות חברות הביטוח בנספח זה לחיתום בדיעבד, כלומר הן מבקשות מידע רפואי רק לעת תביעה.

אני נשאל רבות, ומה קורה באם אני חולה כעת ואינני יודע על כך. התשובה היא כי כל עוד לא קיים תיעוד רפואי על מחלה וכל עוד המבוטח אינו יודע כי חלה המחלה אינה קיימת.


באם ניתן גילוי מלא ונאות ומתגלית מחלה שלושה חודשים לאחר כריתת חוזה הביטוח, האדם מבוטח.
 

 

מהו ביטוח סיעודי: פיצוי חודשי קבוע עקב מצב סיעודי (צורך בסיוע בביצוע 3 או יותר מהפעולות: לקום ולשבת, להתרחץ, להתלבש ולהתפשט, לאכול ולשתות, לשלוט בסוגרים וללכת).

למי מיועד ביטוח סיעודי: לכל אדם מומלץ לעשות ביטוח סיעודי. כדאי לבטח גם הורים וילדים

חברות ביטוח מובילות בתחום ביטוח סיעודי: כלל ביטוח, הפניקס, מגדל, דקלה

 

מידע כללי על ביטוח סיעודי

כדאי לדעת הסטטיסטיקה של היום עומדת על כ-40% מהאנשים שיגיעו למצב סיעודי במהלך חייהם ולכן יש להערך לכך בהתאם. ביטוח סיעודי הוא הבטחה של חברת הביטוח לתשלום חודשי קבוע במקרה של מצב סיעודי. מצב סיעודי הוא מצב שבו אדם אינו יכול לבצע 3 מתוך 6 פעולות יום יום בסיסיות ונזקק לעזרה. הפעולות הינן: לקום ולשכב, ללכת לבד, להתרחץ לבד, להתלבש לבד, לאכול לבד ולבסוף היכולת לשלוט בצרכים. למידע נוסף קרא > ביטוח סיעודי - מידע כללי

 

השוואת מחירים ופוליסות ביטוח סיעודי

מלא את הפרטים ולחץ 'אני מעוניין. חיזרו אליי!'

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מילוי הצהרת הבריאות שתף עם החברים בטוויטר את 'מילוי הצהרת הבריאות